Ilusa pargialaga suur taluhäärber

9 Detsember, 20:05    Maamajad, talud      Veriora vald, Põlvamaa    169

25000€

  • Ilusa pargialaga suur taluhäärber
  • Ilusa pargialaga suur taluhäärber
  • Ilusa pargialaga suur taluhäärber
  • Ilusa pargialaga suur taluhäärber
  • Ilusa pargialaga suur taluhäärber
  • Ilusa pargialaga suur taluhäärber
  • Ilusa pargialaga suur taluhäärber
  • Ilusa pargialaga suur taluhäärber
  • Ilusa pargialaga suur taluhäärber
  • Ilusa pargialaga suur taluhäärber
Kuulutuse sisu Lisa lemmikutesse Jaga Facebookis
25000€ Küsin krediiti Hind
Põlvamaa Maakond
Veriora vald Omavalitsus
Era Kuulutuse tüüp
Müüa Tehingu tüüp

* Talukoht asub suurele asfalteeritud teele piisavalt lähedal (hea aastaringne ligipääs), samas pole päris tee ääres (vähem müra ja tolmu, rohkem privaatsust);
* Bussipeatus majast ca. 500 meetri kaugusel, rongid sõidavad 4,5 kilomeetri kauguselt (Veriorast);
* Räpina jääb kümnekonna kilomeetri kaugusele, kus olemas kõik eluks vajalik.
* Maja üldpind 230 m2, krunt 54 400.00 m2

Soovi korral on võimalik läbi rääkida ka kinnistu jagamisest kaheks, kus müüakse eraldi maja ja maa - sel juhul oleks maja hinnaks (koos ca. hektari maaga) 15 000 eurot.

Kunagise uhke taluhäärberi peahoone on kahekorruseline püstpalkehitis, millel kokku pinda kahel korrusel kokku ca. 230+ ruutmeetrit. Esimesel korrusel on eeskoda ja trepihall teisele korrusele, väikene hoiuruum trepi all, köök, abiruum köögi kõrval (kust on mh. pääs ilusasse maakiviseintega väikesesse keldrisse maja all), söögituba, kaarja verandaga esindusruum ning veel 2 ruumi (nt. külalistetoad).

Majal on 2 korstent ja mitmeid küttekoldeid, mille seisukorda tuleb hinnata ning mis vajavad kindlasti renoveerimist.

Maja ostmisel oli tuul katuselt viinud paarist kohast eterniitplaadid ning katus paar aastat mõnest kohast läbi sadanud. Katuse läbisadamise tulemusena on kahjustada saanud maja 3 kandvat tala, mis tuleb kiiremas korras välja vahetada - õnneks 2 kõige hullemat läbisadanud kohta on ühe ja sama tala erinevates otstes. Vahetamist vajavad ka osaliselt seinapalgid. Kokkuvõttes on aga maja seisukord rahuldav ja olukord konserveeritud - vahetusse või parandusse peaks minema hinnanguliselt ca. 10% palkidest.

Maja vundamendi seisukord on hea - hoone konserveerimiseks taastamisperioodil on aknad kaetud kiledega ning osaliselt katuseharjadele löödud uued plekid (pooled uutest harjaplekkidest on veel panemata - harjaplekid on olemas).

Tänaseks on maja seest suures osas kuni palkideni lahti võetud, põrandad üles võetud ning maja ehitusprahist tühjaks veetud (maja ette valmistatud palkide vahetuseks).

Hoovi on kaevatud uus kaev - uus kaev on mitme veesoone ristumiskohas, mis on väga tugeva veevooluga (ca. 3 tonni vett tunnis).

Unikaalsena läbib krunti gaasitrass (pildina lisatud kaardi peal on trassi asukoht näha väikese joonena metsas vasakul pool sinist lippu), kus sissesõidu tee kõrval (ca. 100 m kaugusel majast) on olemas ka gaasi väljavõtukoht - st. vajadusel on võimalik kasutada majas ühe energiaallikana gaasi.

Kompleksi puuduseks on täna püsiva elektriühenduse puudumine - renoveerimisperioodil on kenasti läbi aetud generaatoritega (võimalik anda kauba peale).

Territooriumil asub suur maakivikelder (üle 40 ruutmeetri), millel algselt on olnud 2 ruumi (eesruum ning suurem tagaruum). Maakivikelder oli talukoha ostmisel väga kehvas seisus (esimese ruumi lagi sisse kukkunud) ning oli esimene ehitis, mida taastada/päästa. Eesruumile sai valatud uus võlvlagi, kuna tagumine ruum keldris oli väga suur, sai ruum pikuti kaheks jagatud (mustaks ja puhtaks keldriks). Ruumijaotus sai tehtud tellistest, samuti on uuesti laotud tellistest keldri väljas olev tagumine sein. Sees on müüritööd veel lõpetamata - vajalik ehitusmaterjal (tellised) on osaliselt olemas). Keldri katus on kaetud kilega, täitematerjaliga ja pealt tõrvapapiga - keldrile on peale panemata veel katteks mättakiht.

Kompleksi territooriumil on ka 2 suuremat maakivimüüri, mis hinnanguliselt ei ole sellisel kujul turvaliselt hooneteks taastatavad (vihm on liialt kivide vahelt sideainet välja pesnud, et seda saaks lihtsalt väljast täitmisega toestada). Samas on olemas kogu vajalik tahutud materjal maakivihoonete taasrajamiseks (mis on omaette suur väärtus) ning kindlasti on uute hoonete rajamisel kasutatavad osad müürijupid, mida lahti võtma ei pea. (variant on ka kivimüüride vahele teha väliköök vmt.)

Hoovi peale on ehitatud varjualune renoveerimismaterjali hoidmiseks.

Talu juurde kuulub ca. 3500 ruutmeetrine talupark, mis on kindlasti selle talukoha pärl. Pargi puhastamisega on aastate jooksul kõvasti vaeva nähtud ning park saavutas mingil hetkel juba päris hooldatud välimuse (pargialune nt. suuresti masinatega niidetav). Keset park laiutab võimas mitmesaja aastane tamm, maja veranda lähedal kolm pea saja-aastast elupuud, pargis lisaks palju muid põlispuid - nii tammed, pärnad, vahtrad, kased (on ka lehist, sarapuud, värskelt istutatud jugapuud, toompihlakaid jm.). Pargipiiri ääristab endisaegne kuusehekk, millest tänaseks on sirgunud parki piirav kuusemüür. Pargi teist serva pidi jookseb looduslik astang/terrass (ca. 3-4 meetrine kõrgune järsak), järsaku serva jäävad sarapuud ning 'sõnajalaaed'.

Territooriumile jääb ka tiigikoht, mis on tänaseks kinni kasvanud, kuid süvendatav/taastatav.

Maja ümber on mitu põllulappi, mis on soovi korral haritavad (kokku pea 2 hektarit haritavat maad), samuti kuulub krundi juurde poolteist hektarit metsa.

Kogu maakoha territoorium on väga mõnus ja kompaktne ning hea ruumilise jaotusega.

Võta kuulutajaga ühendust
Credit24 pakub krediiti Krediidikonto limiidi alusel. 1000 € laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 44,88% aastas, on KKM 56,32% aastas, tagasimaksete summa 1260 € ja kogusumma 1260 €. Tutvu tingimustega credit24.ee ja pea nõu asjatundjaga numbril 614 3400.